NADSTANDARTNÍ NEHRAZENÉ OČKOVÁNÍ

Pneumokokové infekce

Vakcina chrání před invazivním pneumokokovým onemocněním (bakteriální zánět mozkových blan), působí i jako prevence těžkých zápalů plic a zánětů středního ucha u dětí do 5 let. Základní očkování - 3 dávky do 6 měsíců, přeočkování v ve druhém roce života.

Synflorix obsahuje 10 kmenů pneumokoků, plně hrazena zdravotní pojišťovnou, celkem 4 dávky

Prevenar 13 obsahuje 13 kmenů, hrazena částečně zdravotní pojišťovnou, celkem 4 dávky

doplatek 500 Kč na dávku

Žloutenka typ A- nemoc špinavých rukou

Očkování možné od 2 let v každém věku 2 dávkami. Větší riziko je hlavně u předškolních dětí, vhodné je doplnit toto očkování před cestami na plánované dovolené do zahraničí.

Havrix cena 1000Kč na dávku, nutné 2 dávky

Klíšťová encefalitis

V současné době se udává výskyt klíšťové encefalitidy po celém území české republiky. Doporučováno u dětí od cca 5 let. Očkovací schéma je 3 dávkové s prvním přeočkováním po 3 letech, dále v 5 letých intervalech.

FSME-Imun 0,25  cena 600kč na dávku, nutné 3 dávky

Meningokokové infekce

Očkování chrání proti zánětu mozkových blan způsobeným meningokokem a ve velké většině případů smrtelné meningokokové sepsi. Používáme vakcinu proti meningokoku C u malých dětí, od 10 let lze použít rozšířenou vakcinu proti typu A,C, Y, W. Očkování v 1 dávce.

Nimenrix - typ A,C, Y. W cena  1000 Kč, pouze jedna dávka

Rotavirové infekce

Živá perorální vakcina ( na lžičku) omezující výskyt těžkých rotavirových průjmovitých onemocnění . Očkování se provádí aplikací 2 dávek u vakciny Rotarix, resp. 3 dávek u vakciny Rota Teq v 1-2měsíčních intervalech.

Rotarix - cena  1000 Kč na dávku, nutné 2 dávky